sekretariat@pcum.pl 41 34 70 340

Powiatowe Centrum Usług Medycznych aktualnie realizuje bezpłatnie dla Pacjentów  programy profilaktyczne:

 

1) Program profilaktyki zakażeń meningokokowych - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są dzieciom urodzonym w roku 2022 i 2023 (w 2 roku życia) oraz w 2011 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.

 

2) Program szczepień przeciw grypie - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są osobom w wieku od 55 roku życia, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Szczepienia wykonywane są w Gabinecie Zabiegowym - parter budynku głównego.

 

3) Program profilaktyki raka szyjki macicy  - finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przeznaczony jest dla ubezpieczonych kobiet w wieku od 25 do 64 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego. Program realizowany jest w Poradni "K".

 

4) Program prewencji ospy wietrznej - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia realizowane są dzieciom urodzonym w 2021 i 2022 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.

 

5) Program szczepień przeciw HPV - powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV jest skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.